Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
ikona_kontakt.png

Zadzwoń i umów

się na spotkanie

ikona_tel.png

886 870 300

PORADY

Pożyczaj z głową  by uniknąć spirali zadłużenia!

Obraz nie został znaleziony.

Nadmiernym mechanizmem obciążenia budżetu domowego perz zobowiązania kredytowe jest spirala zadłużenia. Spirala zadłużenia występuje wtedy, gdy dany pożyczkobiorca zaciąga kolejne pożyczki na konsumpcję czy na spłatę poprzedniej szybkiej pożyczki czy chwilówki online. W ten sposób kredytobiorca wpada w pułapkę zadłużenia i nie jest w stanie wywiązać się z zaciągniętych zobowiązań finansowych.  Jak możemy tego uniknąć?


Do spirali zadłużenia dochodzi w sytuacji gdy kredytobiorca z dobrą historią kredytową otrzymuje kolejną szybką pożyczkę bez BIK, na którą aktualnie go nie stać. Wiele firm pozabankowych oferujących pożyczki online wprowadziło mechanizmy, które ma uchronić klientów przed pułapką spirali zadłużenia.

 

Na jakiej zasadzie to działa?

W pierwszej kolejności firmy pozabankowe stosują bardzo selektywny proces weryfikacji potencjalnych klientów ubiegających się o finansowanie. Obecnie 25 proc. osób starających się o  dodatkową pożyczkę ją otrzymuje. Po drugie instytucja pozabankowe ocenia stałych klientów w ten sam rygorystyczny sposób, w jaki prześwietlają ubiegające się osoby o pożyczkę po raz pierwszy. Firmy nie gwarantuje otrzymania kolejnej pożyczki na podstawie terminowej spłaty poprzedniej. Pożyczkodawca może odrzucić wniosek pożyczkowy lub nawet ograniczyć ilość przyznanej gotówki, o którą wnioskuje klient. Ostatnim ważnym elementem jest zachęcenie pożyczkobiorcy o możliwość wcześniejszej spłaty przyznanej pożyczki. Dzięki czemu klient może zaoszczędzić na kosztach udzielonej pożyczki.

Początkowo praktyką wielu firm pozabankowych  było odrzucanie wniosków o przedłużenie pożyczki. Wychodząc na naprzeciw różnym sytuacjom losowym, firmy pozabankowe umożliwiają przedłużanie terminu spłaty pożyczki. Prośby o możliwość przedłużenia pożyczki stanowią znikomy odsetek wszystkich wniosków rozpatrywanych przez te firmy.Opinii o pożyczce::

Komentarz

Zostaw recenzję
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)Proszę wpisać litery i cyfry widoczne na obrazku.
Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.